Že by tlustý jelen ??

4. září 2013 v 20:43


Že by tlustý jelen??

Chtěla jsem si o víkendu před Beskydskou sedmičkou odpočinout, tak jsem vyrazila se psem a s plnou polní na kochací výlet z Kremnice přes Kremnické vrchy do Sliače za manželem na letecký den. Start z Kremnice v jednu po obědě a trasa přes třetinu mapy mi přes absolvované ultra nepřipadala nijak zvláštní, tak jsem si ani nebrala čelovku. Nenamáhala jsem se ani spočítat kilometry nebo čas a už vůbec mi nedošlo, že v neznámém terénu můžu bloudit a na zádech táhnu i spaní a jídlo na dva dny. Trochu mě znervóznili až chlapi v hostinci na hřebeni. Slovensky : " A kde budete spát? To je tůra na celý den! Za pár hodin se stmívá, máte čelovku? Značka je nejasná, já to tu znám a minule jsem bloudil. " Tak fajn, hážu do sebe pivo a zelňačku, na tváři úsměv, ale v duši se zábleskem pochybnosti se loučím.Přinejhorším to někde zapíchnu, přespím a dojdu ráno. Raději se ale přestávám kochat úžasnou krajinou, do kopce jdu svižně a aspoň z kopce klušu. Ach jo, zase místo odpočinku trénuju. Všude pusto prázdno, značku místy hledám a v duchu si samozřejmě nadávám, jestli ta čelovka by mě fakt tak zatížila. A koneckonců ani to obinadlo by mě nezabilo, kdybych měla. Odbočuji po zelené z hřebene, za dvě hoďky bych mohla být dole, tak sklidňuji tempo.


Megi pořád k něčemu čichá, připadá mi to jako shnilé hřiby, kusy čehosi rozpadlého černého. Značka je zarostlá, tady teda už dlouho žádný turista nešel. Megi se přede mnou zastavuje a čichá k čemusi, co si ještě zachovalo svůj tak typický tvar. Skláním se blíž, nechce se mi věřit svému poznání. TO teda musela udělat hodně přerostlá kuna! Spíš tak velikosti medvěda. Podrobně TO zkoumám, od velkého psa to nebude, jsou v tom semínka z lesních plodů. Pro jistotu si šáhnu, jestli TO ještě není teplé, naštěstí ne, ale i tak se raději pustím do zpěvu, abychom se nepotkali vyděšeně tváří v tvář. Ta moje by byla určitě vyděšenější!


Nechci hledat znamení v tom, že Megi jde najednou až za mnou a semtam mi skočí po nohách, jakoby chtěla něco naznačit. Tak to aspoň ve filmech bývá. Pěšina schází na lesní cestu a už se cítím líp. Asi 100 metrů před námi něco předběhlo. Že by tlustý jelen se zimní srstí?? Než myšlenku dokončím, přeběhnou další tři. Do háje!!! Žádný jelen!!! Medvědice s třemi medvíďaty pubertálního věku. Bohužel už je zmerčila i Megi a rozběhla se za nima. Takže místo abych medvěda nepodráždila a v klidu se vytratila, řvu na celé kolo : " Megi! Ke mně! Čekej! Domů!!!" Absolutně bez účinku. Megi skočila z cesty do lesa. Nic se neděje, je jen vražedné ticho. Chvíli ještě čekám, jak se situace vyvine a v duchu už se se psem loučím. No nic, musím přemýšlet nad záchranou vlastního života. Skóre se však obrací a je to jak ve špatné komedii. Megi vybíhá z lesa na cestu a za ní medvědice. A obě hurá za mnou! Přestávám přemýšlet a začínám jednat. Po pár tempech do kopce vidím, že neuteču. Shazuji batoh a skáču k nejbližšímu stromu, třeba se jí za mnou nebude nahoru chtít. Po chvíli se však medvědice zastavuje, tak beru batoh na záda, nohy na ramena a běžíme s Megi za neustálého otáčení zpět na hřeben. Tady mé ohlodané kosti najdou nejdřív za měsíc! Manžela chci překvapit, měla jsem jet s ním, ale nakonec jsem dala přednost pátečním závodům, takže nemá ani tušení, že nesedím v klidu a teple domova a děti jen ví, že jsem jela na Slovensko. Mám dost, jestli se budem vracet až nahoru a obcházet celé údolí, tak fakt zatmíme. První lesácká cesta a odbočujeme opět dolů do údolí, značka neznačka, mapa nemapa, sice ve směru medvědího postupu, ale hlavně ať jsme už v civilizaci. Klušem s přestávkami snad hodinu. Cestou nás ještě vyděsí stádo laní a jeden tlustý hnědý pořezaný kmen a se setměním jsme na letišti. S manželem a bratry Slováky zapíjím svůj zážitek a stále mi to nepřipadá vtipné.


Zatímco druhý den manžel tráví na letišti, já opět v Kremnických vrchách.


Tentokrát už utíkáme jen dvakrát před ovčáckými psy, kterým se asi Megi nelíbí.


Prostě takový relaxační víkend před Beskydskou sedmičkou.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama